Skip to main content
Loading...

Ventos vasaros krepšinio lyga baigėsi Super taurės rungtynėmis.

Ventos vasaros krepšinio lyga baigėsi Super taurės rungtynėmis. 

Susitiko dvi lietuvių komandos Akmenės "Dinozaurai", Plungės "Garso Impulsas" ir dvi komandos iš Latvijos - Saldus ir Saldus U -19. 

Pirmajame pusfinalyje svečiai iš Saldus susitiko su plungiškiais. Varžybų pradžia nieko gero nežadėjo "Garso impulso" komandai, išvargintai nuo įvairių vasaros turnyrų. Pirmas kėlinys 16:32 priklausė latviams. Antro kėlinio pradžioje skirtumas padidėjo iki 20 taškų ir svečiai jau patikėjo pergale, bet niekada nepasiduodantys žemaičiai "užkūrė pirtį" ir dar iki ilgosios pertraukos išsiveržė į priekį trimis taškais. Trečiajame kėlinyje jau dominavo "Garso Impulsas", jau jie pasiekė dviženklį skirtumą. Paskutiniame kėlinyje latviai dar bandė sukurti intrigą, bet ambicingų lietuvių palaužti nepavyko ir rezultatų 105 : 98 pergalę pasiekė Plungės "Garso Impulsas". Net keturi plungiškiai pasiekė 20 naudingumo balų ribą: Žilvinas KubiliusMindaugas TamusauskasEdgaras Danys ir Modestas Jurkaitis. Saldus komandoje išsiskyrė 37 taškus pelnęs ir tiek pat naudingumo balų surinkęs Dāvis Gūtmanis.

Antrame pusfinalyje Akmenės "Dinozaurai" tik rungtynių pradžioje sulaukė pasipriešinimo iš U-19 Saldus žaidėjų. Akmeniškiai šias rungtynes laimėjo 100 : 85. Pagrindiniai pergalės kalviai - Antanas Bertasius 29 taškai, 39 naudingumo balai ir Mantas Košelis 28 taškai ir 32 n. b. Pas jaunuosius broliukus pasižymėjo Roberts Pucka 29 taškai, 31 n.b. ir Maksis Polis 18 taškų, 24 n.b.

Taip išėjo, kad dėl Super taurės ginklus suremti teko dviem Lietuvos komandoms. Pirmoje rungtynių pusėje vyko tikras karas ir komandos ilsėtis išėjo esant lygiam rezultatui 44 : 44. Antroje dalyje plungiškiai pradėjo spausti "Dinozaurus", bei rengė vieną greitą ataką po kitos ir pabėgę dviženkliu skirtumu iniciatyvos neišleido iki finalinio švilpuko. Rezultatas 88 : 66 ir Super taurės čempionai Plungės "Garso Impulsas". 
Turnyro MVP tapo Ignas Razutis, ne tik su teisėjais daugiausiai diskutavęs žaidėjas, bet ir aikštelėje daugiausiai atidirbęs. Finale jis surinko trigubą dublį (17 taškų, 10 atkovotų kamuolių, 11 perdavimų ir 35 naudingumo balus). Akmenės komandoje išsiskyrė Antanas Bertasius 22 taškai, 26 n.b.

Šis krepšinio turnyras dalinai finansuojamas Europos Sąjungos, tai dalis 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos BVENTA projekto, Nr. LLI-237, „Sveikos gyvensenos krepšinio entuziastų tinklo sukūrimas Ventos upės bendruomenėse“.